akcja sterylizacja

na dobry początek link: http://www.akcjasterylizacji.pl/

od paru ładnych lat, na przełomie marzec/kwiecień odbywa się akcja sterylizacji psów i kotów na preferencyjnych warunkach.
w jednym w wybranych gabinetów weterynaryjnych można wysterylizować swojego psa bądź też kota w dużo niższej cenie.
dlaczego z tego skorzystać? bo warto! ;)

jako posiadacz miksa-wymiatacza wiem, że nie raz przechodzi przez myśl, a co jesli moja suczka urodziłaby same takie perełki…? szczerze? szansa taka jak żadna… często nie wiemy, kim byli rodzice kundlowatej gwiazdeczki, a nawet jeśli, kim byli dziadkowie i pradziadkowie więc nie ma pewności co nam z tego wyjdzie i czy wypatrzony przez nas ‚reproduktor’ będzie dobry uzupełnieniem swojej żony ;)

takiej pewności nie ma również krzyżując rasowe zwierzęta dlatego tak bardzo istotna jest chłodna, obiektywna ocena naszego psa. ma rodowód i obrożę i wygląda nie najgorzej? to jeszcze nie wszystko ;) powołując na świat szczenięta jesteśmy za nie odpowiedzialni. za ich wady i zalety, za znalezienie dobrych domów, rola hodowcy nie kończy się w momencie oddania malucha nowemu właścicielowi. zastanówmy się jakie nasz pies ma wady i czy aby na pewno warto przekazywać je dalej? ponosić za nie odpowiedzialność?
ideologicznie, do hodowli powinny być używane najwybitniejsze osobniki. tak, tak, ja wiem, że dla każdego właściciela jego pies jest naj (…) ale gdyby każdy wychodził z takiego założenia eh… nawet nie chcę o tym myśleć. wiem, że są ludzie rozmnażający ‚co popadnie’ głównie dla zysku, tylko czy aby na pewno warto równać w dół…?

polskie schroniska są przepełnione nie tylko kundelkami czy psami w typie rasy, ale nierzadko znajdują się tam też psy rasowe. jeśli potrzebujesz kompana do długich spacerów, wycieczek czy nawet sportu, a nie zależy Ci na wystawianiu go, bądź hodowli, warto rozejrzeć się za kandydatem wśród schroniskowo-przytuliskowo-azylowych bid.
w każdym przytulisku w zasadzie pracują wolontariusze i opiekunowie zwierząt, który poza karmieniem i dbaniem o czystość zajmują się także indywidualnie psami, dzięki czemu znają ich usposobienie, słabe i mocne strony dzięki czemu potrafią pomóc przy wyborze zwierzaka najbardziej odpowiadającego naszym oczekiwaniom.

adoptując psiaka bądź kota dajemy mu lepszą przyszłość, a sami zostajemy obdarzeni stworzeniem, które nie raz udowodni nam, że to była dobra decyzja!

na większości zawodów agility, frisbee czy obedience znajdziemy niejedną psią gwiazdę, która jest potwierdzeniem tego, że nie tylko rasowiec potrafi – sami zobaczcie:

Reklamy

About agnieszkazq


One response to “akcja sterylizacja

  • Bayoo

    Fajnie by było, gdyby w każdym przytulisku czy schronisku pracowali wolontariusze.
    Ale tak nie jest.
    I świetnie by było, gdyby w hodowlach rodowodowych rozmnażano tylko „naj” osobniki.
    Ale tak też nie jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: